Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Video kurz: Paličkování pro začátečníky

Obdivujete krásné krajky u babičky v truhle? Sníte o tom, že si dokážete vyrobit vlastní krajkovou dečku? Naučte se paličkovat nádherné krajky a vytvořte si originální dečky, ubrusy, šperky nebo dekorace na zeď. Osvojte si základy paličkované krajky.

Získat kurz

 • 3 lekce zdarma
 • Garance vrácení peněz
 • Neomezený přístup

Popis kurzu

V kurzu Paličkování pro začátečníky se naučíte základy krajkářství a proniknete do tajů paličkované krajky. Kurzem vás provede Iva Prošková, která vede kurzy paličkování po celém světě již 50 let. Seznámíte se základními technikami a pomůckami, pomocí kterých je možné vytvořit velké množství krajkářských vzorů a tvarů. Krok za krokem se naučíte paličkovat od jednoduchých vzorů až po složitější techniky paličkování.

Co se v kurzu dozvíte?

 • jak navíjet nitě na paličky
 • jak vytvořit předlohu neboli podvinek
 • jak správně zapichovat špendlíky do herdule
 • jak udělat řetízek a tkalcovský uzel
 • jak provádět techniku plátýnko a polohod
 • jak paličkovat podle jednoduchého obrázku

Po absolvování kurzu zjistíte, že jste schopni si upaličkovat skutečné výrobky, a že paličkovaná krajka v sobě skrývá krásu netušených rozměrů. Pod vedením zkušené lektorky to zvládne opravdu každý, technika paličkování je v tomto videokurzu detailně vysvětlena a názorně předvedena. Darujte svým blízkým vlastnoručně vyrobený šperk nebo dekoraci do bytu.

Získat kurz

Seznam lekcí

Paličkování pro začátečníky

 1. Pomůcky zdarma
 2. Interiérová krajky - obrázek
 3. Listy jako součást šperku
 4. Polohod za dva páry
 5. Polohod na očka
 6. Vzor "lístky"
 7. Uzel pro napojení nitě
 8. Náramky
 9. Diagonální půdice TORCHON
 10. Dírková půdice - čtvercový vzor
 11. Kroucené páry s nepravidelnými svislými i vodivými páry
 12. Kroucené páry s nepravidelným vodivým párem
 13. 3Pláténko za dva páry, kroucené páry za očka, kroucené páry za dva páry zdarma
 14. Navíjení paliček, řetízek, pláténko za očka zdarma
 15. Cuchanina

Iva Prošková

Snažím se už moc let vytvořit něco krásného, něco neobvyklého a duši potěšujícího. Chtěla bych to udělat pro sebe, ale i pro ty okolo mne. Vybrala jsem si k tomu již v mládí paličkovanou krajku. Kreslím si ji, navrhuji, paličkuji a vystavuji. Celý svůj profesní život ji také učím. Když nebyla k dispozici žádná učebnice, tak jsem ji napsala. Když nebyla žádná možnost učení a neexistovaly kurzy pro volný čas, tak jsem založila spolek, kde se paličkovaná krajka mimo jiná další řemesla učí. Když byl hlad po vzorech, tak jsem je začala kreslit a vydávat. A nyní jsem zkusila natočit video, kde se lze naučit paličkovanou krajku i doma u obrazovky. Snad se vám to podaří a získáte celoživotní zájem a lásku, jako se to stalo i mně.

Mohlo by Vás také zajímat

Buďte s námi v obraze!

Vyplňte svůj e-mail a nenechte si tak ujít nejnovější kurzy, které pro Vás pravidelně připravujeme!

×