Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Video kurz: Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

Fotografujete rádi tváře, celé postavy nebo skupinové fotografie? Toužíte vytvářet ještě působivější portréty s přirozeným, čistým vzhledem, bez vrásek a s hladkou pletí? Naučte se upravovat a retušovat portrétní fotografie s profesionálním výsledkem.

Získat kurz

 • Doživotní přístup
 • 4 lekce zdarma
 • Garance vrácení peněz

Popis kurzu

Kurz retušování portrétu vám postupně ukáže, jak pracovat s nástroji na úpravu portrétní fotografie za pomoci programů Lightroom a Adobe Photoshop CC 2015. Tento kurz vás v jednotlivých lekcích provede postupně všemi úskalími retušování portrétů. Dozvíte se, jak si vytvořit plán retušování, zesvětlit a ztmavit fotografie, jak retušovat pleť, vlasy, oči, rty, jak upravovat tělesné proporce a mnoho dalšího. Po shlédnutí všech videolekcí (k dispozici celkem 8,5 hodin videí) budete umět kvalitně upravovat fotografie v programu Lightroom, který je výborným pomocníkem každého fotografa.

Buďte ještě kreativnější a staňte se mistry v retušování. Postprodukce fotografií se pro vás stane zábavou i samozřejmostí a výsledné fotografie budete s radostí sdílet.

Získat kurz

Seznam lekcí

Jak na retuš portrétu od A po Z a Lightroom zdarma

 1. Trailer zdarma
 2. Světlo a stín, vlasy
 3. Prosvětlení očí
 4. Úprava rtů
 5. Retuš pomocí vyhlazení se zachováním struktury pleti
 6. Odretušování nežádoucích vlasů a úprava pozadí
 7. Jak vymaskovat problematické vlasy a celou slečnu
 8. Změna pozadí
 9. Barevné tónování fotografie
 10. Světlo a stín, kontura pleti
 11. Světlo a stín, plocha pleti
 12. Separátní frekvence - retušování vlasů
 13. Lightroom zdarma
 14. Rozbor co retušovat, nástroje
 15. Zkapalnění zdarma
 16. Separátní frekvence - příprava zdarma
 17. Separátní frekvence - retušování pleti
 18. Separátní frekvence - retušování pleti
 19. Separátní frekvence - retušování očí
 20. Separátní frekvence - retušování rtů
 21. Finální úpravy a umocnění scény

Michal Botek

Profesně se věnuji grafické tvorbě, fotografování a postprodukci ve Photoshopu více jak 17 let. Tvořil jsem pro nadaci Rakovina věc veřejná nebo modního návrháře Josefa Klíra či další zajímavé osobnosti a firmy. Zkušenosti v oblasti retušování či složitých fotomontáží Photoshopu chci předávat dál, aby si mohl každý zakusit svobodu tvoření, jak si například z obyčejné fotografie vytvořit zcela jiný svět. Podnítí to ve vás šestý smysl z dětství, kdy kreativita ještě nenarážela na dospělé koncepty posuzování. Moje reference můžete najít v portfoliu mého webu http://michalbotek.cz/category/portfolio/foto-a-postprodukce-portfolio nebo se můžete podívat na videa, jak krok za krokem tvořím ať už složité fotomontáže nebo jednoduché retuše https://www.youtube.com/user/michalbotekcz

Mohlo by Vás také zajímat

Buďte s námi v obraze!

Vyplňte svůj e-mail a nenechte si tak ujít nejnovější kurzy, které pro Vás pravidelně připravujeme!

×